Velkommen til Køge Golf Klub

Køge Golf Klubs elitespillere holder sommerferie - på golfbanen! 😎☀️

I weekenden deltog otte herrer fra klubbens 1. og 2. hold i ”Ishøj Elite Open”, og at klubbens unge spillere er på vej frem er Magnus Bodholts sejr i B-rækken et godt bevis på 🥇 I samme række ender Morten Kopytko 2 slag efter på en flot 3. plads 🥉 I A-rækken var Jack Mewton bedste Køge-spiller med en 12. plads 👏

Tidligere på sommeren deltog Rikke Thomassen i ”Furesø Midage og Senior Open”, og hvor hun hentede en flot 3. plads hjem i Midage-rækken 🥉🏌️‍♀️

At Elitegolf spilles i alle aldre er Jens Peter Udsen et rigtig godt eksempel på. Jens Peter kører landet rundt og konkurrerer i SuperVeteran-rækken, hvilket senest gav en 7. plads i ”SeniorTour’ens” 3. afdeling, der blev spillet i Fredericia👏👏

Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor

Allan Folmer web

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12

Topmenu

Hovedmenu

Medlemslogin

OBS! Dette er ikke GolfBox login, benyt ikonet til højre.