• Fantastisk tilbud for nye medlemmer!

  Som nyt medlem får du 5 GRATIS LEKTIONER v/ klubbens headpro træner, Marc Molin. Dette er en unik chance for at forbedre dit spil, lære nye teknikker og få en flyvende start i klubben

  Læs mere

 • Vær med i en stærk erhvervsklub!


  Læs mere

 • 1
 • 2
 • 3

Personale-nyt i Køge Golf Klub

Flemming Djarn foto

Ny golfmanager

Som bekendt har bestyrelsen haft søgt efter en ny golfmanager til Køge Golf Klub. Vi var i den heldige situation, at der var flere gode kandidater blandt ansøgerne, og ud fra en samlet vurdering af erfaring, kompetencer og indtryk, er vores valg er faldet på Flemming Djarn.
Flemming har spillet golf i mange år, men dog først som medlem i Køge Golf Klub siden 2022. Flemming har omfattende ledelseserfaring, senest fra Maersk, samt fra 10 år med drift og udvikling af egen virksomhed. Flemming har kompetencer inden for driftsledelse, kundeservice og strategiudvikling, kombineret med budgetstyring og -optimering. Flemming er meget imødekommende og hans erfaring inden for servicebranchen træder tydeligt igennem, når man møder ham.
Flemming er ansat fra 2. april 2024, men I vil muligvis allerede kunne støde på ham i klubben inden da.
Vi skulle hilse og sige fra Flemming, at han er begejstret for muligheden for at træde ind i rollen som golfmanager, og ser frem til at lære alle medlemmer og ansatte samt frivillige at kende – og til at arbejde sammen, om at fortsætte med at udvikle Køge Golf Klub.

 

Karsten Mark Pedersen

Karsten opsagde i slutningen af januar sin stilling som økonomimedarbejder, til stor ærgrelse for bestyrelsen og kollegerne.
Vi kan dog med glæde fortælle, at Karsten fortsætter med at lave bogholderiet for Køge Golf Klub, men nu som selvstændig konsulent. Vi er glade for den løsning, da Karsten er godt inde i klubbens økonomi og processer, og vil være en god støtte for Flemming i hans opstart som golfmanager, hvor Flemming bl.a. skal stå for den daglige økonomiske drift af klubben. Karsten kommer efter udgangen af marts måned ikke til at have sin daglige gang på kontoret, men I vil helt sikkert støde på ham i klubben indimellem.

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor

Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
Køge Golf Klub Sponsor
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

Topmenu

Hovedmenu

Medlemslogin

OBS! Dette er ikke GolfBox login, benyt ikonet til højre.